Az Enter gomb megnyomásával indul a keresés.

Ki és mikor fordulhat a hospice-hoz?

Amint véget ér az aktív onkológiai kezelés, a beteg jogosult a társadalombiztosító által támogatott hospice ellátásra, azt a kezelőorvos, a háziorvos, a beteg és a hozzátartozó egyaránt kezdeményezheti.

Súlyos tévhit, hogy a hospice csak az utolsó napok haldoklásáról szól. A hospice szakemberei nem a halálért, hanem az életért dolgoznak.

Sok esetben a betegek és a hozzátartozók azzal halogatják a segítségkérést, hogy „mi még nem tartunk ott”, s emiatt csak akkor kezdenek kapkodni, amikor drámaian romlik a beteg állapota. Pedig a hospice akár egész éven át tud segíteni, a beteg igényeihez igazodó ápolást, fájdalomcsillapítást, testi-lelki támaszt nyújtani.

A hospice szolgálattal való kapcsolatfelvétel nem lemondást jelent az életről, hanem az egyik a legfontosabb dolog, amit a beteg önmagáért vagy a hozzátartozó a betegért megtehet.

További információk:
Gyakori kérdések a hospice elhelyezésről
Betegfelvétel menete
Milyen otthoni vagy intézményi hospice ellátás jár egy daganatos betegnek?